"A"mužstvo-SIAD Cup

BlueBoard.cz

48.ročník severočeského poháru-SIAD Cup 2009

Čtvrtfinále hrané dne 13.5.2009 Horní Jiřetín - Roudnice   1 : 5 ( 0 : 1 )
                     Ve čtvrtfinále SIAD Cupu jsme na svém hřišti přivítali účastníka krajského přeboru, mužstvo Roudnice. Od úvodu utkání se hrál rychlý a pohledný fotbal, ke kterému přispěli oba týmy rovným dílem. My jsme se snažili kvalitnějšího soupeře zatlačit a vytvořit si brankové příležitosti, ale hosté hráli zkušeně a do velkých šancí nás nepouštěli. Přesto jsme mohli skórovat, ale Filo z hranice malého vápna mířil hlavou nad branku hostů. Hosté si během první půle žádnou vyloženou šanci nevytvořili, přesto v 31. minutě po přísně odpískané penaltě za neúmyslnou ruku Jankoviče na hraně našeho pokutového území šli do vedení 1:0. V 37. minutě mohl vyrovnat Březina, ale hostující hráč jeho střelu zblokoval, proto první půle skončila 0:1 . Po změněn stran jsme se snažili o vyrovnání a v 53. minutě po akci Jankoviče se dostal k zakončení Březina, ale jeho střela mířila těsně vedle branky hostů. V 55. minutě hostující hráč z hranice 20 metrů trefil přesně zvýšil vedení hostů na 0:2. Poté jsme zredukovali hru na tři obránce a Vrána se posunul na hrot. V 63. minutě hosté po brejkové akci zvýšili své vedení na 0:3. v 79. minutě po faulu na Balína nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop z něhož Březina snížil stav utkání na 1:3 . Ale hosté opět p minutu později zvýšili své vedení na 1 : 4 a minutu před koncem utkání upravili na konečných 1:5 ve svůj prospěch a postoupili do semifinále poháru.
 Branky:     Březina z p.k.
Sestava:     Šuber – Bohata, Krim , Vrána, Duran – Balín, Jankovič(72.min Unger), Březina, Novotný(70:min Vomáčka)
                                Filo, Viktora(70.min Balog)
Lavička:     Balog, Unger, Vomáčka, Vítek
Žl.karty:     Bohata
Rozhodčí:   Urban
Diváků:     40

Utkání 3.kola hrané dne 22.4.2009 Krupka -  Horní Jiřetín  1 : 2 (0 : 1)
                      V třetím kole poháru jsme zajížděli do Krupky, kde jsme se utkali s místním týmem, jenž je také účastník I. A třídy, ale druhé skupiny A, ve které bojuje o první místo. Od úvodu utkání byla hra vyrovnaná a mužstva si jen těžko vytvářeli brankové příležitosti, ze kterých by poté skórovali. My jsme hrozili spíše ze standardních situací, ale ze žádné se nám nedařilo skórovat, stejně tak se vedlo i domácím. Když už to vypadalo, že první poločas skončí bez branek, tak jsme udeřili my. V 42. minutě zahrával Kos rohový kop, na míč jím zahraný si na zadní tyči domácí branky naběhl Filo a prostřelil domácího brankaře a my po prvním poločase vedli 1:0. Po změně stran jsme očekávali, že domácí zvýší svojí aktivitu a budou chtít vyrovnat stav utkání, ale opak byl pravdou. Byli jsme to naopak my, kteří byli aktivnější a vytvořili jsme si také dvě šance ke zvýšení našeho vedení, ale Ferenc a Vomáčka své šance ke skórování promarnili. Přesto jsme se v utkání radovali podruhé, když v 72.minutě kos ideálně vysunul Vomáčku, který ze strany postupoval sám na domácího brankaře a bezpečně ho překonal a tím zvýšil naše vedení v utkání na 2:0. Po této brance domácí sice trošku zvýšili svojí aktivitu, v 78. minutě se jim podařilo snížit na 1:2, ale to bylo z jejich strany vše. Konec utkání jsme si v pohodě pohlídali a zvítězili jsme celkovým skórem 2:1. Tímto vítězstvím jsme postoupili do čtvrtfinále poháru, ve kterém se střetneme dne 13.5.2009 s Roudnicí na Labem. V tomto utkání budeme mít pravděpodobně výhodu domácího prostředí.
Branky:     Filo, Vomáčka
Sestava:     Šuber – Bohata,  Vrána, Duran – Ferenc, Krim(59.min Vorlík),  Kos, Filo, Viktora –
                                  Vomáčka(78.min Sejval), Balog
Lavička:    Vorlík, Sejval,  Vítek
Žl.karty:      Bohata
Rozhodčí:    Spišák
Diváků:         40

Utkání 2.kola hrané dne 1.10.2008 Horní Jiřetín - TJ Proboštov 3:2 (0:2)po p.k. (4:2)
          NOd začátku utkání se hrál rychlý a pohledný fotbal. Hostující hráči dokazovali svojí rychlostí a kombinací proč jsou v popředí tabulky své soutěže. Zejména dva rychlonozí útočníci zaměstnávali naší obranu. V 11. minutě po nedorozumění našeho brankáře Šubera s Přibylem se dostal k míči hostující útočník a pohodlně trefil přesně prázdnou branku a my prohrávali 0:1. Po této brance se naši hráči snažili o vyrovnání stavu utkání, vyrovnali se soupeřem hru a začali se tlačit před jeho branku. Výsledkem toho byla branková příležitost, ale Došek mířil hlavou pouze do břevna. V 20. minutě trestali opět hosté, když z rychlého protiútoku a po chybě ve středu naší obrany zvýšili  své vedení na 0:2. Po inkasovaném gólu zvýšili naši hráči ještě své úsilí, ale hosté hráli v první půli pozorně a s přehledem. Přesto v 43. minutě po kombinaci Březiny s Kosem se ocitl sám před hostujícím brankářem Došek , hostujícího brankáře přehodil, ale míč už směřující do opuštěné branky  v posledním okamžiku vyhlavičkoval hostující hráč , a proto první půle skončila naší prohrou 0:2. Po změně stran se obraz hry změnil. Naši hráči začali svého soupeře přehrávat a chvílema ho nepustili z vlastní poloviny. S tímto tlakem si začali vytvářet také standartní situace. V 56. minutě zahrával Přibyl rohový kop, přetažený míč vrátil před branku Tichý přímo na Březinu, který hlavou poslal míč do sítě a snížil tak stav utkání na 1:2. Po zkorigování stavu pokračovali naši hráči v nastoleném trendu a chvílemi bezradný soupeř pouze odkopával míče do bezpečí. Naši hráči si vytvářeli šance, které postupně Peška, Tichý a Vrána trestuhodně zahodili. Až v 73.min vhazoval Peška do pokutového území hostů aut na Tichého, ten si míč zpracoval a snažil se uvolnit přes hostující obránce, z nichž ho jeden fauloval a hlavní rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop. K jeho realizaci se postavil Březina a s přehledem vyrovnal stav utkání na 2:2. Po vyrovnávací brance se snažilo naše mužstvo strhnout vítězství v tomto utkání na svoji stranu. V 81. minutě poslal přízemní centr z levé strany Přibyl a střídající Filo ho usměrnil do hostující branky, ale radost z tohoto gólu mu a celému týmu pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího, který signalizoval údajné postavení mimo hru. V posledních vteřinách utkání, když už všichni mysleli na rozhodující penalty, kopali hosté z pravé strany přímý volný kop, z něhož zahraný míč prošel celým naším pokutovým územím k zcela volnému hostujícímu hráči, jenž k našemu štěstí, přestřelil naší poloprázdnou branku a tak skončilo utkání po 90. minutách 2:2 a o postupujícím do 3. kola musely rozhodnout již zmíněné pokutové kopy.
              Jako první začali kopat hosté. První pokutový kop hostů náš brankář Šuber kryl, z naší strany šel na první sérii Kos a jistě překonal hostujícího brankáře a my vedli 1:0. V druhé sérii hostující hráč vyrovnal na 1:1, ale Přibyl nás opět jistě proměněnou penaltou dostal do vedení 2:1. V třetí sérii se opět vyznamenal náš brankář Šuber, který kryl střelu hostujícího hráče ze značky pokutového kopu. Za nás zvýšil s přehledem kapitán Vrána na 3:1 v náš prospěch. Ve čtvrté sérii se realizace pokutového kopu za hosty ujal jejich brankář a s přehledem snížil na 3:2. Ve čtvrté sérii z naší strany vzal na sebe odpovědnost zkušený Březina a bezpečně proměněnou penaltou poslal naše mužstvo do 3. kola.
Branky:     Březina 2 (jedna z p.k.) + rozhodující p.k.
Sestava:     Šuber - Krim (68.min Ferenc), Vrána, Jankovič, Přibyl – Peška, Březina, Kos, Novotný(58.min Filo) – Tichý M.,