Horní řada zleva: Zálešák Petr, Soldátek Michal, Buřt Marek, Palán Josef, Grau Jaroslav, Nistor Vlastimil, Šnábl Karel, Šerák Miroslav
Dolní řada zleva: Krákora Jiří, Staněk Vladimír, Cisár Pavel, Budoš Marcel, Dohnal Jiří, Hetuer Petr a ležící: Šerák Ondřej a Dolák David

Trenér  mužstva :    Zálešák Petr

Asistent mužstva:    Boublík Miroslav, Šerák Miroslav

Ročník 2008 – 2009

Ve skončeném ročníku naše dorostenecké mužstvo obsadilo předposlední 11. místo. Po závěru podzimní části v němž se našemu mužstvu dařilo jak herně tak výsledkově, se očekávalo, že hráči mužstva naváží v jarní části na tyto výkony a výsledky. Ale toto se nekonalo. V jarní části prohráli všechna utkání, body získali pouze v posledním utkání, kdy se nedostavil soupeř. Špatná byla hlavně tréninková morálka většiny hráčů. V několika utkání naše mužstvo nehrálo ani v plném počtu. Proto se vedení klubu rozhodlo do příštího ročníku dorostenecké mužstvo nepřihlásit.

Před podzimní části sezóny 2008 – 2009

Naše družstvo dorostu bylo zařazeno do teplického okresu, vzhlede k tomu , že v našem okrese Most není dostatek mužstev pro tuto soutěž. V teplickém okresu hraje naše dorostenecké mužstvo již druhou sezónu. Naše mužstvo je složeno většinou z hráčů, kteří do dorostenecké kategorie přestoupili před letošní a loňskou sezónou z žákovskéhotýmu.
              Cílem letošní sezóny bude, aby se tito hráči sehráli a zvykli si na tuto soutěžní kategorii.

Utkání 17.kola hrané dne 10.5.2009   Polerady   -    Horní Jiřetín   9 : 2

Utkání 15.kola hrané dne 26.4.2009  Horní Jiřetín -  Sobědruhy  1 : 2 (0 : 0)
                 V tomto utkání přivítali naši dorostenci na svém hřišti  celek Sobědruh, které se pohybují ve špičce tabulky. Taky tento rozdíl byl znát na hřišti, od začátku prvního poločasu byli hosté na tom lépe po kombinační stránce a vytvořili si nad námi tlak a šance, které ovšem neproměňovali a to hlavně díky dobře chytajícímu našemu brankáři Dohnalovi, který spoustu šanci chytil a dvakrát nám pomohla tyč naší branky. A proto první půle skončila bez branek. Po změně stran  v 48. minutě jsme předvedli rychlou kombinační akci a dostali jsme se do vedení 1:0. Hostující hráči zvýšili ještě svojí snahu a v 69. minutě se jim podařilo vyrovnat stav utkání na 1:1. Naši hráči sice dobře bránili a hosty už do velkých šancí moc nepouštěli, přesto se hostům podařilo vsítit v 84. minutě vítěznou branku a u pravit tak konečný stav utkání na 1:2 v náš neprospěch.

Utkání 14.kola hrané dne 19.4.2009 Bořislav -  Horní Jiřetín  6 : 2 (5 : 0)

Utkání 13.kola hrané dne 12.4.2009  Horní Jiřetín  -   Srbice 1 : 7 (1 : 1)
          V dalším utkání přivítali naši dorostenci na svém hřišti vedoucí tým tabulky Srbice. Od začátku utkání se projevovalo postavení obou mužstev v tabulce. Hostující hráči lépe kombinovali a vytvořili si územní převahu. Přesto to byli překvapivě naši hráči, kteří se dostali do vedení 1:0, když se přesně trefil Dohnal. Do poločasu se hostujícím hráčům podařilo vyrovnat atak šli obě mužstva do kabin za smírného stavu 1:1. Po změně stran začali hosté proměňovat své šance a naši dorostenci už nenalezli proti nim žádnou protizbraň. Hosté nakonec mířili ve druhé půli přesně do naší sítě celkem šestkrát a tak jsme celkově prohráli 1:7.
Branka : Dohnal

Utkání 12.kola hrané dne 5.4.2009  Krupka   -    Horní Jiřetín  4 : 1 (1 : 0)
                    V prvním jarním kole zajíždělo naše dorostenecké mužstvo do Krupky. Od začátku utkání byla hra vyrovnaná. Naši dorostenci se spoléhali na rychlé protiútoky ze kterých se dostávali do slibných šancí, které ovšem zejména útočník Dohnal neproměnil. A tak se do vedení dostali domácí a tak první poločas skončil naší prohrou 0:1. Do druhé půle nastoupili naši hráči se snahou o vyrovnání, ale byli to naopak domácí hráči, jenž dvakrát skórovali a dostali se tak do vedení 3:0. Přes tento nepříznivý stav se naši hráči snažili a podařilo se jim snížit stav utkání na 3:1 zásluhou Dohnala, ale domácí ke konci utkání přidali ještě jednu branku a tím stanovili konečný stav utkání 1:4 v náš neprospěch.

Utkání 11.kola hrané dne 2.11.2008  Lom   -    Horní Jiřetín 0 : 3 kont.
                    V posledním utkání podzimního kola zajíždělo naše dorostenecké mužstvo do Lomu a to v malém počtu hráčů, protože někteří hráči se k utkání nedostavili a zachovali se nezodpovědně ke svým spoluhráčům. V samotném utkání měli domácí výhodu tří hráčů v poli a díky tomu si vytvořili velký tlak, ze kterého dali v prvním poločase čtyři góly a vyhráli ho v poměru 4:0. Do druhé půle už naši hráči nenastoupili, z důvodu zranění dvou hráčů a dalo se předpokládat, že utkání skončí v tímto výsledkem a naši. Při kontrole zápisů utkání na OFS Teplice však bylo zjištěno, že za domácí tým nastopili dva hráči, kteří byli v nepodmíněném trestu a proto STK toto u tkání nakonec kontumovala 3:0 v prospěch našeho mužstva.

Utkání 10.kola hrané dne 26.10.2008  Horní Jiřetín   -   Osek   3 : 5 (2 : 2)
              V utkání 10. kola přivítalo naše dorostenecké mužstvo na svém hřišti tým Oseka. Od úvodu utkání byla hra vyrovnaná a ani jedno mužstvo to druhé nepřevyšovalo svým výkonem. Byli to hosté, kteří v 10. minutě po kombinační akci skórovali a dostali se do vedení 0:1. Naši hráči po této obdržené brance zvýšili svou snahu a z toho pramenilo otočení výsledku v náš prospěch. Nejprve v 24. minutě se k odraženému míči ve vzdálenosti 20 metrů dostal Rulf a střelou k tyči vyrovnal na 1:1. V 33. minutě nás do vedení 2:1 po samostatné akci dostal Dohnal. Hosté přesto stačili ve 41. minutě vyrovnat na 2:2 a tímto poměrem skončil i první poločas. Po změně stran v 51. minutě jsme zhruba z 25 metrů zahrávali přímý volný kop, jeho realizace se ujal Budoš a přesnou ranou k tyči nás opět dostal do vedení, tentokrát 3:2. Po této brance hostující hráči zvýšili snahu a třemi góly , které padly po chybách obrany a brankáře otočili stav utkání na 3:5 v náš neprospěch. Tímto výsledkem také utkání plných zvratů skončilo.
Branky: Rulf, Dohnal, Budoš

Utkání 9.kola hrané dne 18.10.2008  Duchcov  -  Horní Jiřetín 4 : 6 ( 0 : 3)
                V tomto utkání zajíždělo naše mužstvo na půdu mužstva Duchcova , které bojuje o první místo v tabulce. Vzhledem k postavení obou mužstev v tabulce se dalo předpokládat, že domácí hráči naše jasně jak herně tak výsledkově přehrají, ale opak byl pravdou. Naši hráči vstoupili do utkání aktivně a zaskočili svého soupeře. V 10. minutě se trefil náš Dohnal a my vedli 1:0. V 15. minutě se tento hráč po samostatné akci trefil opět přesně a my vedli 2:0. Ve 23. minutě to bylo už 3:0 v náš prospěch, když svým třetím gólem v utkání v rozmezí třinácti minut završil hatrik náš útočník Dohnal.. Naši hráči dál pokračovali v aktivní hře a vytvářeli si šance, které už však nevyužili. V 38. minutě měli domácí velkou šanci na zkorigování výsledku, když zahrávali pokutový kop, nařízený za faul našeho Cisára na pronikajícího domácího útočníka v našem pokutovém území, ale domácí hráč z něho trefil pouze tyčku naší branky a tak skončila první půle naším vítězstvím 3:0. Hned po změně stran ve 46. minutě zvýšil naše vedení na 4:0 Cisár. Po této brance došlo u našich hráčů k uspokojení z výsledku a ke ztrátě koncentrace. Domácí hráči toho využili a během dvanácti minut vstřelili 3 branky a upravili tak stav utkání na 4:3 v náš prospěch. Naštěstí v 61. minutě vyrobil domácí brankář hrubku, když přihrál míč přímo na nohu našemu Rulfovi a ten ho zhruba z třiceti metrů chytře přeloboval a my vedli 5:3. Touto vstřelenou brankou naši hráči otupili soupeřovu snahu a hra se vyrovnala. V 82. minutě domácí hráči přesto snížili z volného přímého kopu na 5:4. V 85. minutě mohli dokonce vyrovnat, když postupoval domácí hráč sám na našeho brankáře Šeráka, ale ten jeho šanci pohotově zmařil. V 87. minutě po samostatné akci, když si pohrál se třemi obránci soupeře, zvýšil na konečných 6:4 v náš prospěch Rulf. Ke konci utkání byl po druhé žluté kartě vyloučen náš Cisár. Konec utkání se nesl ve znamení zbytečné nervozity a podrážděnosti ze strany domácích hráčů a funkcionářů, kteří neunesli fakt, že je naše mužstvo po velmi dobrém výkonu v tomto utkání porazilo.
Branky:      Dohnal 3, Rulf 2, Cisár
Čer. karta:   Cisár ( po 2 ŽK)

Utkání 8.kola hrané dne 12.10.2008  Horní Jiřetín  - Ledvice   3 : 2 (2 : 0)
             V dalším utkání přivítalo naše dorostenecké mužstvo na vlastním hřišti tým Ledvic, který ještě v probíhající soutěži vůbec nebodoval. V úvodu utkání obě hráči obou mužstev začali opatrněji a postupem času se více tlačili směrem k soupeřově brance.  Byli to první hosté, kteří si vypracovali dvě slibné příležitosti, ale nevyužili je. V 15. minutě vybojoval náš kapitán Palán míč v soupeřově pokutovém území a nekompromisně prostřelil hostujícího brankáře a my vedli 1:0. Po této brance převzali naši hráči iniciativu a vytvořili si mírný tlak. V 29. minutě ideálně vysunul Budoš nabíhajícího Dohnala , který postupoval sám na hostujícího brankáře a střelou na vzdálenější tyč zvýšil naše vedení na 2:0. Do konce poločasu se tento hráč dostal do dvou brankových příležitostí, ale střelecky selhal. A protože ani hosté nevstřelili žádnou branku skončila první půle naším vítězstvím 2:0. V úvodu druhého poločasu si naši hráči opět vytvořili dvě brankové příležitosti, ale neproměnili je. A tak v 59. minutě kopali hosté rohový kop a vstřelili z něj branku a snížili stav utkání na 2:1 v náš prospěch. Po tomto kontaktní gólu začali hosté naše přehrávat a vytvořili si tlak a několik příležitostí, které ovšem naštěstí zatím neproměnili. Zaslouženého vyrovnání stavu utkání na 2:2  se dočkali v 78. minutě po tečované střele z 20 metrů. Po této inkasované brance se naši hráči trochu vzpamatovali a snažili se vítězství v tomto utkání strhnout na svojí stranu. V 85. minutě po zaváhání hostujícího brankáře vsítil branku náš Buřt a stanovil tak konečný výsledek utkání na 3:2 v náš prospěch. V posledních minutách mělo každé mužstvo po jedné možnosti ke skórování, ale u nás přestřelil z bezprostřední blízkosti poloprázdnou branku Palán a hosté měli možnost zahrávat přímý volný kop z nebezpečné vzdálenosti, ale náš brankář Dolák tento pokus hostů nadvakrát zneškodnil.
Branky:  Palán, Dohnal, Buřt

Utkání 7.kola hrané dne 5.10. 2008 Rtyně – Horní Jiřetín 1 : 0 (1 : 0)
V dalším utkání zajíždělo naše dorostenecké mužstvo do Rtyně. Hráči tohoto mužstva zatím nebodovali. Od začátku první půle si naši hráči vytvořili územní převahu. Snadno se dostávali do několika brankových příležitostí, které ovšem trestuhodně neproměňovali a tak přišel trest na druhé straně. Ve 40. minutě po chybě v naší obraně se zmocnil domácí hráč míče a prostřelil našeho brankaře a my prohrávali 0:1. Tímto poměrem skončil také první poločas. Po změně stran ještě zvýšili naši hráči tlak na soupeře, ale šance se jim opět nedařilo proměňovat. Při soupeři stálo také velké štěstí, když naši hráči nastřelili ve druhém poločase také dvakrát břevno. V 80. minutě postupoval náš útočník Dohnal sám na domácího brankaře a dobíhající domácí hráč ho zcela evidentně zezadu fauloval v pokutovém území, ale velmi slabý a chybující hlavní rozhodčí neodpískal pokutový kop v náš prospěch. Naopak vyloučil našeho hráče, který kritizoval nepotrestání tohoto zákroku, což si ovšem neměl dovolit a zbytečně tak oslabil náš tým pro zbytek utkání. Do konce utkání se naši hráči i v deseti snažili vsítit vyrovnávací branku, ale domácí se nakonec ubránili a tak náš tým v zápase, kdy neproměnil 6 vyložených brankových příležitostí a po jedné chybě v obraně inkasoval,  podlehl domácím 0:1.
Červená karta: Grau

Utkání 6.kola hrané dne 28.9.2008 Horní Jiřetín–Polerady 4 : 3 (3 :2)
              V dalším utkání probíhající soutěže přivítali hráči našeho dorosteneckého týmu celek Polerad. V tomto utkání se střetli hráči dvou mužstev, které v dosavadním průběhu soutěže ještě nevyhráli, hosté pouze na domácím hřišti jednou remizovali. Od úvodu první půle se naši hráči snažili o to, aby tuto nepříznivou bilanci změnili. Vytvořili si mírnou převahu a zní vznikly brankové příležitosti, které naši proměnili ve tři branky, ale hosté se nenechali zahanbit a v první půli vsítili dva góly a tak první poločas skončil 3:2 v náš prospěch. Po změně stran došlo ke kuriózní situaci, když hlavní rozhodčí přerušil hru kvůli zranění hostujícího hráče, v době kdy měli naši hráči míč v držení. Po ošetření hráče následoval míč rozhodčího, který ho vhodil mezi našeho a hostujícího protihráče, míč získal hostující hráč a naši čekali , že jim ho soupeř sportovně vrátí, ale opak byl pravdou a hostující hráč postupoval na našeho brankáře a vstřelil vyrovnávací gól na 3:3. Po tomto vyrovnávacím gólu se naši hráči ještě více zakousli do soupeře a snažili se o to , aby strhli vítězství v tomto utkání na svojí stranu. To se nakonec chvilku před koncem podařilo, když jsme vstřelili vítězný gól na 4:3 a poprvé v této sezóně vyhráli.
Branky:   Dohnal Jiří 3, Palán Josef